Ömer Halis Demir Semt Konağı ve Camii’nde Sona Doğru..

Dilovası Belediyesi, mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini, dayanışmayı ve paylaşmayı yaygınlaştırmak amacıyla farklı, bir hizmet olan Semt Konakları'nı açmaya devam ediyor. İlçedeki 11'inci Semt Konağı Mimarsinan Mahallesinde yapımı devam ediyor, Belediye Meclis kararı ile Şehit Ömer Halis Demir ismini alan semt konağı Kurban Bayramı öncesi düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

Yapımı Dilovası Belediyesi tarafından devam eden Ömer Halis Demir Semt Konağı bünyesinde; Camii, Kuran kursu, Taziye evi, çay ve dinlenme salonları, sosyal hayata ait bir çekim merkezi olarak düşünülmüştür. Cami Zemin +2 Normal Kat +1 Asma Kat 1040 metrekare kapasitesine sahiptir.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, sosyal ve kültürel pek çok ihtiyacı karşılayacak semt konaklarından birçoğunun yapımını tamamladıklarını belirten, Başkan Toltar, Mimarsinan Mahallesi Ömer Halis Demir Semt Konağını tamamlayıp açılışa hazır hale getirdik'' dedi.

Başkan Toltar, Semt Konaklarını diğer mahallelere de yaygınlaştırdıklarını, Tüm hizmetlerimizi vatandaşın ayağına götürerek, onların sosyal yaşantısını renklendirecek, hayatlarını kolaylaştıracaklarını bildirdi. Semt Konakları sayesinde insanlar arasındaki kaynaşmayı, dayanışmayı, nezih mahalle kültürünü yaymayı ve güçlendirmeyi hedeflediklerine dikkat çeken Başkan Toltar, ”Semt konakları mahallenin birlik, beraberlik ve kardeşlik merkezi olacak. Komşuluk ilişkilerini çok daha sağlam temellere oturtacak. Eğitimden sağlığa, kültürel etkinliklerden sosyal faaliyetlere kadar birçok faaliyette mahalle halkına hizmet verecek. İnşallah Kurban Bayramı öncesinde açılış kurdelesini hep birlikte keseceğiz.

Halkımızın ihtiyaç duyduğu her hizmeti en etkin en verimli biçimde sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Dilovası’nı geleceğe taşıyacak ve cazibe merkezi haline getirecek, değer üstüne değer katacak, herkesin yaşamaktan keyif aldığı bir bölge yapacak projeler için çalışıyoruz. Bu tesisin; projesinden yapımına kadar her şekilde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 26.07.2017