Dilovası Eylül ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti

Orjinal Resim

Dilovası Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı önceki gün 11 gündem maddesi ile gerçekleşti.

Dilovası Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı; Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Belediye Başkanımız Hamza Şayir Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıda, 11 gündem maddesi de meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

EŞ ZAMANLI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Gündem öncesi; yapılan çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Şayir, “Mahallelerimizde eş zamanlı çalışmalarımız devam ediyor. Tavşancıl’da orta gerilim hatlarının yerin altına alınması ve cadde genişletme çalışmalarımız sürüyor. Tavşancıl’daki tarihi evlerimizin yenilenmesi çalışması da devam ediyor. Dilovası Eynerce Kavşağı girişinde yapay şelale projemiz vardı. İhalesi yapıldı. Ancak ihaleyi alan firma; 170 bin liralık teminatını da yakarak işten vazgeçti. İnşallah ilerleyen süreçte burayla ilgili yeniden bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Dilovamız’a 16 park için ihale yakında ihaleye çıkılacaktır. İstiklal Caddemiz’de atık su ve yağmur suyu hattı çalışmaları bitti. Telekom’un fiber altyapı çalışması da bitti. Sedaş’ın elektrik direklerini yerin altına alma çalışması devam ediyor.

DEKORATİF AYDINLATMA ÇALIŞMALARI YAYILACAK

Mimar Sinan Mahallemiz’de de aynı şekilde çalışmalarımız devam ederek, yağmur suyu, fiber altyapı ve elektrik hatlarının yer altına alınma çalışması yapılacak. Bağdat Caddesi girişinde cadde genişletme ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. İstiklal Caddesi ve Mimar Sinan, Diliskelesi, Tavşancıl ve İbni Sina Caddeleri’nde de dekoratif aydınlatma çalışmalarımız genişletilerek devam edecek.  

ÖĞRENCİLERİMİZE KIRTASİYE YARDIMI DEVAM EDECEK

2022/2023 eğitim öğretim yılı başlıyor. Uyum haftası çerçevesinde önceki gün okullarına başlayan 1. Sınıf öğrencilerimize kırtasiye yardımlarını dağıttık. Haftaya da tamamen başlayacak yeni eğitim dönemiyle birlikte geleneğimizi sürdürerek ilçemizde ki tüm öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapmaya devam edeceğiz.

VATANDAŞIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUM

İlçemizin her köşesinde ayrı bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında oluşabilecek rahatsızlıklardam dolayı halkımızdan özür diliyorum. Biraz sabretmelerini istiyorum. İnşallah çalışmalar bitince hepimiz daha güzel bir Dilovası’nda yaşayacağız” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Şayir’in konuşmalarının ardından bir önceki ay meclis tutanaklarının okunarak oylanmasının ardından 11 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddeleri meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler

Güncel Haberler

Etkinlik Haberleri

Proje Haberleri

Ziyaretler

Basında Biz