Dilovası Kent Bayramlaşmasına Büyük İlgi

Orjinal Resim

 

Dilovası Kent Bayramlaşması, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde yoğun katılımla gerçekleşti.  

Dilovası Geleneksel Kent Bayramlaşma programına Kocaeli Milletvekilimiz Cemil Yaman, İlçe Kaymakamımız Dr. Metin Kubilay, Belediye Meclis Üyeleri,Siyai parti temsilcileri,Sivil toplum kuruluşların temsilcileri, Daire amirleri ve yüzlerce Dilovalı vatandaş katıldı.

Bayramın maneviyatını ve tüm güzelliklerini ilçe meydanındaki bayramlaşma programında sergilediklerini ifade eden Belediye Başkanımız Hamza Şayir; “Güzel bir Ramazan Ayını geride bıraktık. Bir Ramazan boyunca vatandaşlarımız oruçlarını tuttular, ibadetlerini yaptılar. Bayramda sevinç, bayramda coşku, bayramda umut, geleceğe güvenle bakmak var. Bugün de hep birlikte bayramı idrak ediyoruz, bayram coşkusunu yaşamaya çalışıyoruz. Bayramların birlik ve beraberlikten olduğunu unutmayarak kardeşliğin hüküm sürdüğü bir bayram olmasını dileyerek tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı kutluyorum” dedi.


MESLEK YÜKSEK OKULUNUN TEMELİNİ BİRLİKTE ATACAĞIZ

Konuşmasına devam eden Başkan Şayir, “Göreve geldiğimiz günden bu yana “Yükselen Şehir Dilovası” sloganı ile ilçemizi her alanda kalkındırmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Her geçen gün yeni projelerimizin müjdesini de vermeye devam ediyoruz. Son olarak yapılan görüşmeler neticesinde ilçemize iki meslek yüksek okulunun sözünü aldık. İnşallah ilerleyen süreçte okullarımızın temelini birlikte atacağız.”dedi.


KUBİLAY’DAN DİLOVALILARA TEŞEKKÜR

Belediye Başkanımız Hamza Şayir’in ardından konuşan İlçe Kaymakamımız Dr. Metin Kubilay; “Mübarek Ramazan ayının ardından hep birlikte kutladığımız bayramımızın tüm hemşerilerimize mutluluk ve sağlık getirmesini diliyorum. Ramazan ayı öncesinde yaşadığımız deprem felaketi hepimizde büyük acılar yaşatsa da Türk halkı olarak Dilovalılar olarak herkes üzerine düşeni yaptı. Bir olduk, birlik olduk. Depremin ardından hemşerilerimizin dayanışma ruhunu hep birlikte gördük. Geçtiğimiz gün gönderdiğimiz 80. Yardım tırı deprem bölgemize ulaştı. Yardımlarından dolayı tüm Dilovalı hemşerilerime ve sanayicilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.


BAYRAMA YAKIŞIR BAYRAMLAŞMA YAŞIYORUZ

Programda son olarak konuşan Kocaeli Milletvekilimiz Cemil Yaman ise yaptığı konuşmasında “Bayramlar dargınlıkların barıştığı, küslüklerin son bulduğu, birlik beraberliğin kaynaşmanın en güzel şekilde yaşandığı dini günlerimizdendir. Herkesin bayramın feyzi ve bereketinden istifade ettiği güzel bir bayram havasında bizde bayrama yakışır bir bayramlaşma yapıyoruz. Kent bayramlaşmamıza katılan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. 


SİZ İSTEDİNİZ BİZ YAPTIK

Bu kentin bir evladı olarak bu aziz millete ne yapsak azdır. Göreve geldiğimiz günden bu yana halkımız ne istediyse onu yapmaya çalıştık. Siz istediniz, biz yaptık. Çöp alanını kapattık. Kömürcüler OSB’yi kapattık. Orman ve 2B yasası ile vatandaşlarımız tapularına kavuştu. Çözülemeyen yüzlerce önemli sorununu AK kadrolar ile çözmeye çalışırken ayrıca yüzlerce yeni yatırımlarla şehrimizi kalkındırmaya çalıştık. Dilovası’nın bir evladı olarak her zaman halkımızın yanında olduğumu bir kez daha belirtirken, tüm hemşerilerimizin bayramını bir kez daha tebrik ediyorum.”dedi. Program Çardaktepe Cami İmam Hatibi Sabahattin Genç’in duaları ile son buldu. 


KAMU GÖREVLİLERİNİ ZİYARET ETTİLER 

Dilovası Belediye önünde ki kent bayramlaşması sonrasında Kaymakamımız Dr. Metin Kubilay ve Belediye Başkanımız Hamza Şayir, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Dilovası Devlet Hastanesini ziyaret ederek, bayramda görevlerini ifa etmeye çalışan kamu görevlilerinin bayramını kutladılar. 


HUZUREVİ SAKİNLERİNİN BAYRAMINI KUTLADILAR 

Kaymakamımız Dr. Metin Kubilay ve Belediye Başkanımız Hamza Şayir, son bayramlaşma törenini ise Tavşancıl’da gerçekleştirdiler. İlçe Kaymakamımız Dr. Metin Kubilay ve Belediye Başkanımız Hamza Şayir önce Milli Mücadele Kahramanı Yahya Kaptan’ın anıt mezarını ziyaret ederek dualar okudular, ardından önce Tavşancıl’da vatandaşlarla bir araya gelip bayramlaşırken sonrasında ise Tavşancıl’da bulunan huzurevinde yaşayan huzurevi sakinleriyle bir araya geldiler. Huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayan Kaymakamımız Dr. Metin Kubilay ve Belediye Başkanımız Hamza Şayir, bir süre huzurevi sakinleri ile sohbet ederek istek ve taleplerini dinlediler.

Diğer Haberler

Güncel Haberler

Etkinlik Haberleri

Proje Haberleri

Ziyaretler

Basında Biz