Engelliler Haftası Dilovası´nda Kutlandı

Orjinal Resim

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında; Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü “Hayatı Paylaşmak için Engel Yok” programı düzenlediler.

 

Dilovası Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe; Kaymakamımız Dr. Metin Kubilay, Belediye Başkanımız Hamza Şayir, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Balay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Murat Babaoğlu, Dilovası Engelliler ve Aileleri Derneği (DENAD) Başkanı Samet Elden, yönetimi ve engelli bireyler ve aileleri katıldı.

SEVGİ BÜTÜN ENGELLERİN ÜSTESİNDEN GELİR

Engelli öğrencilerin düzenlediği etkinliklerle başlayan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası programında konuşan Belediye Başkanımız Hamza Şayir, “Engellilerimiz bizim için önemli. Onların hayata bağlanmaları için elimizden geleni yapalım, bizim için ne kadar kıymetli olduklarını unutturmayalım. Engelli kardeşlerimiz bizim önceliğimizdir. Onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, insanlık görevimiz olduğu gibi aynı zamanda toplumsal sorumluluklarımızdandır. İnanıyoruz ki; sevgi bütün engellerin üstesinden gelir… Unutmayalım; her birimiz birer engelli adayıyız. Bu duygu ve düşüncelerle bu haftanın; engelli vatandaşlarımızın sorunları konusunda hassasiyetin ve bilincin artmasını temenni ediyor, onları sevgiyle kucaklayarak ailelerine ve tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu, yaşam sevinci dolu günler temenni ediyorum.” dedi.

ENGELLİ BİREYLERİMİZİN YAŞAM ŞARTLARINI KOLAYLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Belediye Başkanımız Hamza Şayir’in ardından konuşan Kaymakamımız Dr. Metin Kubilay ise yaptığı konuşmasında “Tüm engelli bireylerimizin ve ailelerinin Engelliler Haftası’nı kutluyorum. İlçemizdeki özel kardeşlerimize ve özel çocuklarımıza desteklerinden dolayı belediye başkanımıza teşekkür ederim. Bir toplumun gelişmişlik düzeyi engellilere sunulan imkanlarla ortaya çıkar. Bizler de imkanlarımız ölçüsünde engelli bireylerimizin yaşam şartlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Onlar için çalışmak yaşam şartlarını kolaylaştırmak için tedbirler almak projeler üretmek muhakkak hepimizin görevidir” dedi.

HEP BİRLİKTE PASTA KESTİLER   

Konuşmaların ardından engelli bireyler arasında düzenlenen halat çekme yarışması, tenis turnuvası katılımcılar tarafından büyük ilgi ile izlenirken, dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Etkinlik hep birlikte kesilen pasta ile son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler

Güncel Haberler

Etkinlik Haberleri

Proje Haberleri

Ziyaretler

Basında Biz